Kolejne dni zapowiadają się równie upalnie, co poprzednie, dlatego mamy dla Was kilka porad jak zadbać o ogród w czasie upałów

with Brak komentarzy

Kolejne dni zapowiadają się równie upalnie, co poprzednie, dlatego mamy dla Was kilka porad jak zadbać o ogród w czasie upałów:

  • wybierz właściwy czas nawadniania – najlepiej podlewać ogródki wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, gdy temperatura jest niższa i mniej wody paruje. Unikaj podlewania ogródka w ciągu dnia oraz w godzinach największego obciążenia sieci (między godziną 18.00 a 21.00).
  • zastosuj system kropelkowy – takie systemy nawadniania są korzystniejsze niż zraszacze, gdyż dostarczają wodę bezpośrednio do korzeni roślin. Dzięki temu minimalizuje się straty wody przez parowanie i zbyt intensywne nawadnianie.
  • monitoruj wilgotność gleby – utrzymanie właściwej wilgotności gleby jest kluczowe. Zainstaluj czujnik wilgotności gleby lub regularnie sprawdzaj wilgotność ręcznie, aby wiedzieć, kiedy dokładnie nawadniać rośliny.
  • wybierz odporne na suszę rośliny – wybierz te, które dobrze znoszą okresy suszy i zmniejszoną ilość wody. Pamiętaj, że polne kwiaty nie tylko pięknie kwitną, są miododajne, ale i należą do tych bardzo odpornych na wysokie temperatury i małą ilość wody.
  • zbieraj deszczówkę – jest to najbardziej ekologiczny i ekonomiczny sposób na dobrze nawodniony ogród.

 

Życzymy Wam przyjemnego czasu w Waszych ogrodach – cieszcie się piękną pogodą